ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8573347
*
nr 857 3347
Spegel
3 delar, höjd: 71 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 november 2013
kl 20:12:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/11 12:32:46
1
200 kr
3/11 20:22:24
2
300 kr
4/11 19:25:39
3
300 kr
4/11 20:06:20
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
9279 Spegel
1950-tal, 90x45 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:07
-
1022 Spegel
Empire, delvis bemålat glas och intarsia, mahogny...//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:23
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:03
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:44
-
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:26
-
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:29
*
Spegel
nr 857 3347
Spegel
3 delar, höjd: 71 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 november 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/11 12:32:46 | 1 | 200 kr |
3/11 20:22:24 | 2 | 300 kr |
4/11 19:25:39 | 3 | 300 kr |
4/11 20:06:20 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
9279 Spegel
1950-tal, 90x45 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:07 -
1022 Spegel
Empire, delvis bemålat glas och intarsia, mahogny...//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:23 -
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:03
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:44 -
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:26 -
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:29